Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 8.45 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός στην αυλή του σχολείου.

Μετά τον αγιασμό οι μαθητές θα μεταβούν στις τάξεις όπου και θα παραλάβουν τα πρώτα βιβλία και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν. Το σύνολο των σχολικών βιβλίων θα το παραλάβουν από την Τρίτη, οπότε θα έχουν μαζί τους και τις σχολικές τσάντες.

Από την Τρίτη το σχολείο θα λειτουργήσει με πλήρες πρόγραμμα των πρωινών και ολοήμερων τμημάτων.

Η ώρα προσέλευσης στο σχολείο είναι 8.00-8.15 π.μ. και η αποχώρηση στις 13.15 μ.μ. Για τους μαθητές/τριες της Πρωϊνής Ζώνης η ώρα προσέλευσης είναι 7:00-7:15 π.μ..

Η αποχώρηση των μαθητών/τριών που παρακολουθούν το πρόγραμμα του ολοήμερου σχολείου λαμβάνει χώρα αποκλειστικά και μόνο στις 14:55 ή 15:50, με το πέρας της πρώτης ή δεύτερης διδακτικής ώρας της 2ης ζώνης, ανάλογα με τη δήλωση των γονέων.