Στις 11 Νοεμβρίου 2023 διεξήχθη η 1η εθελοντική αιμοδοσία του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νιγρίτας με ικανοποιητική συμμετοχή εθελοντών αιμοδοτών, όπως δήλωσε η Δ/ντρια Αιμοδοσίας κ. Τζιούρα Αικατερίνη.

Μπράβο σε όλους όσους δούλεψαν για να οργανωθεί η 1η Εθελοντική Αιμοδοσία στο σχολείο μας! Εκπαιδευτικοί -Γονείς-μαθητές!

Μπράβο στους εθελοντές αιμοδότες για την αλληλεγγύη που δείξανε και την προσφορά τους στον συνάνθρωπο! Υπήρξαν αρκετοί που δίνανε για πρώτη φορά!

Όσο για τους μαθητές/τριες της ομάδας εθελοντισμού που οργανωμένα υποδεχόταν τους αιμοδότες και τους έδιναν στο τέλος έπαινο για την πράξη τους, μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε με δράσεις καλλιέργειας εθελοντισμού και ενεργού πολιτειότητας.

Μπράβο στο κλιμάκιο αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Σερρών.

Ευχαριστούμε όλους όσους πέρασαν να μας δουν και να ενισχύσουν με την παρουσία τους την προσπάθεια μας αυτή!

Η Δ/ντρια
Γκουτουλούδη Μαρία